French Press – co to jest i jak z niego korzystać?

Co to jest French Press i jak parzyć w nim kawę?

Każdy z nas ma swój ulubiony sposób parzenia kawy. Nie brakuje osób, którym wystarcza zalanie świeżo zmielonych ziaren gorącą wodą i odczekanie, aż się one zaparzą, jednak w ten sposób kawa traci swoje wyjątkowe walory smakowe. Zakup ekspresu do kawy to marzenie niejednego amatora tego napoju, ale wiąże się to z olbrzymim wydatkiem. Właśnie dlatego istnieje wiele sposobów alternatywnego parzenia kawy, a wśród nich ogromną popularnością cieszy się French Press.

Czym jest French Press?

French Press z wyglądu przypomina niewielki szklany dzbanek, który ma kształt cylindra. Ułatwia to używanie połączonego z pokrywką tłoczka, który dociska ziarna i oddziela je od zaparzonej kawy. Każde urządzenie posiada także uchwyt, co pozwala na wygodne przelanie napoju do ulubionego kubka, filiżanki lub szklanki.

french press

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zanim zdecydujesz się na kupno swojego własnego French Pressa, powinieneś najpierw zastanowić się, jaki model jest Ci potrzebny. Przede wszystkim liczy się tu pojemność. Jeśli potrzebujesz go tylko dla siebie, wystarczy Ci mniejszy wariant, np.: zaparzacz do kawy i herbaty Leon o pojemności 350ml lub Hario French Press Slim S. Jeżeli jednak kawa ma być przygotowana dla większej ilości osób lub zależy Ci na zaparzeniu kilku porcji na raz, powinieneś postawić na coś większego. W takim wypadku litrowy zaparzacz do kawy i herbaty Leon sprawdzi się idealnie. Wszystkie wymienione warianty wykonane są ze szkła odpornego na działanie wysokich temperatur. To bardzo ważne, gdyż pozwala na bezpieczne przygotowanie napoju.

French press – jak parzyć w nim kawę?

Istnieje wiele alternatywnych sposobów parzenia kawy, które przygotowują aromatyczny napój bez konieczności wykorzystania dużo kosztowniejszego ekspresu. Jak wygląda przygotowanie kawy za pomocą urządzenia typu French Press? Wystarczy, że odmierzysz odpowiednią ilość świeżo zmielonych ziaren ulubionej kawy i wsypiesz ją do wybranego przez siebie modelu. Całość zalej gorącą wodą. Po chwili nałóż pokrywkę z przymocowanym do niej tłoczkiem. Wolno i delikatnie dociskaj tłoczek w dół. Wytworzone w ten sposób ciśnienie sprawi, że aromatyczny płyn odzieli się od fusów, które zostaną na dnie urządzenia. Po zaparzeniu musisz jedynie przelać kawę do ulubionego naczynia i cieszyć się jej idealnym smakiem.

Co jeszcze możesz w nim przygotować?

French Press to urządzenie bardziej uniwersalne niż może Ci się wydawać. Oznacza to, że zaparzysz w nim nie tylko kawę, ale i wiele więcej. Możesz przygotować w nim także napar z herbaty liściastej lub ziołowej, a nawet zaparzyć cascarę, a także przygotować aromatyczny deser z japońskiej matchy. Jeśli nie masz pod ręką spieniacza do mleka, French Press może go zastąpić. Inne zastosowania zależą głównie od Twojej wyobraźni.

wpisz kod rabatowy 67hHutyxSJ
I odbierz 10% rabatu na swój pierwszy

Dodaj komentarz