Jak stworzyć swój własny kącik kawowy?

Dom – prywatna oaza, miejsce z dala od codziennego zgiełku, gdzie możesz się schować przed światem i odpocząć… Jest to też idealne miejsce by stworzyć swój własny kącik kawowy! Chodzi nam o miejsce gdzie możesz zaprosić przyjaciół, spędzając miło czas i jednocześnie stworzyć dla nich wyśmienita kawę i opowiedzieć o swoich ulubionych sposobach parzenia kawy..

Jeśli chciałbyś stworzyć taką przestrzeń w swoim domu to mamy dla Ciebie kilka rad : )

Wybierz miejsce

Zanim zaczniesz szukać odpowiednich akcesoriów i mebli dla swojego kącika kawowego zastanów się najpierw nad lokalizacją. Powinieneś zaplanować wystarczająco dużą przestrzeń by nie zabrakło miejsca dla młynka na kawę, ekspres i kilka naczyń. Istotną rzeczą jest również aby lokalizacja pozwoliła na wygodne usadowienia twoich gości w taki sposób aby mogli widzieć jak przygotowujesz dla nich kawę. Teoretycznie logiczną lokalizacją wydaje się kuchnia – jednak czy aby na pewno jesteśmy w stanie pomieścić tam wszystkich znajomych? Jeżeli twoja kuchnia pełna jest gadżetów i innych ciekawych urządzeń, masz trzy wyjścia – 1. Stworzyć przestrzeń dla kawowego kącika np. na jednym z blatów – 2. Wybrać jakieś inne miejsce:

np. na kredensie w jadalni. – 3. Zagospodarować dowolną przestrzeń tylko na czas użytkowania kącika, po czym skrzętnie schować wszystkie elementy naszego kącika do szafki.

Ogranicz ilość rodzajów kawy

Niektórzy z nas mają tendencję do „przesadzania” z ilością kawy. Lubimy dawać swoim gościom duży wybór.. Wybierz jeden lub dwa rodzaje kawy – chociażby ze względów praktycznych – zwykle mamy tylko jeden młynek – jeśli chcesz jednocześnie ugościć kilku swoich gości nie dasz rady zaparzyć kilku różnych kaw w taki sposób aby każdy miał swój napój w tym samym czasie. Nie mówiąc już o tym, że nie porozmawiacie spokojnie gdy młynek będzie wkoło mielił cztery rodzaje kawy : ) A przecież nie o to tu chodzi! Ogranicz się do dwóch rodzajów kawy – jako „barista” wiesz doskonale, że kawa najlepsza jest świeżo palona a mając więcej rodzaju kawy na stanie nie zużyjesz jej szybko i po pewnym czasie będzie już zwietrzała.

Wystarczy jeden młynek, dwie metody zaparzania i kilka akcesoriów

Niezależnie od tego jak rozbudowany kącik kawowy chcesz mieć i ilu gości obsługiwać, ostatecznie wystarczą Ci:

  • jeden młynek – aby podawać kawę świeżo mieloną
  • dwa różne urządzenia do zaparzania kawy – aby eksperymentować ze smakiem- np. ekspres oraz Aeropres czy Drip.
  • Czajnik do zagotowania wody.
  • Kilka kubków czy filiżanek.

To wszystko nie wymaga jakiejś szczególnej fantazji ani dużych nakładów finansowych. Z biegiem czasu, jeśli będziesz miał dalej ochotę to kontynuować, pieniądze oraz pomieszczenie możesz rozbudowywać swój kącik kawowy – np. o ekspres ciśnieniowy, Water Drip Coffee itp.

W końcu chodzi o to aby wszystko wyglądało ładnie, siedziało się wygodnie i raczyło pysznymi kawami, które z biegiem czasu będą z pewnością coraz to lepsze i bardziej efektowne.

Może chcecie zobaczyć jak wygląda nasz kącik kawowy by Tommy Cafe??

Pamiętaj – nie ma dobrej kawy bez… pasji z jaką wypalamy i konfekcjonujemy nasze kawy! Dlatego po świeżo paloną kawę zapraszamy do naszego sklepu: www.tommycafe.pl

Good luck and have fun! : )

Dodaj komentarz