Jaka kawa na święta?

Święta to czas, który warto spędzić z najbliższymi! Wśród tradycyjnych potraw znajdują się także przepyszne ciasta, które idealnie sprawdzą się jako deser. Kawa będzie stanowiła znakomity dodatek do tych pyszności. Ciasto i kawa to niezawodny duet, którym ugościsz swoją rodzinę. Jednak jaka kawa na święta przypadnie do gustu wszystkim zaproszonym? Według Tommy Cafe kawa Kolumbia Excelso EP Medellin będzie doskonałym wyborem

Pochodzenie

Kawa Kolumbia Excelso EP Medellin to Arabika, która pochodzi z Kolumbii i charakteryzuje się najwyższą jakością. Kolumbia jest drugim na świecie producentem Arabiki, a niemal połowa eksportowanej kawy trafia do Stanów Zjednoczonych. Cieszy się jednak dużą popularnością na całym świecie. Proponowana przez nas kawa pochodzi z jednego z największych rejonów upraw w tym kraju – Antioquia/Medellin, który słynie z najlepszej jakości ziaren. Sama Kolumbia Excelso jest jedną z popularniejszych kaw w Polsce, ponieważ charakteryzuje się jednocześnie wyrazistym oraz delikatnym smakiem. Właśnie dlatego sięgają po nią zarówno bariści, jak i amatorzy kawy, którzy pragną przygotować niezrównany napój we własnym domu.

Produkcja

Podobnie jak wszystkie kolumbijskie Arabiki, również kawa Kolumbia Excelso EP Medellin produkowana jest na mokro. Co ciekawe, ziarna kawy wybiera się na podstawie ich wielkości – są one dość duże (o przekątnej 15–16 mm), jednak mniejsze od Supremo, innej kolumbijskiej kawy. W praktyce oznacza to, że ziarna tych kaw mogą pochodzić z jednego drzewa, natomiast ich rozmiar kwalifikuje je do jednego z dwóch rodzajów. Dodatkowo surowa kawa oddzielana jest od uszkodzonych ziaren oraz innych ciał obcych, przez co spełnia normy zwane europejskim przygotowaniem (EP). Wszystko to sprawia, że Kolumbia Excelso dostępna w naszej ofercie charakteryzuje się najwyższą jakością, która znajduje swe odbicie w doskonałym smaku przyrządzanego z niej napoju.

Walory smakowe

Kawa Kolumbia Excelso EP Medellin to połączenie charakteru i delikatności. Charakteryzują ją wyraźne nuty czekolady o delikatnym orzechowo-cytrusowym aromacie. Nie jest ona przy tym bardzo kwaśna, dzięki czemu może być pita nawet bez dodatków i to o każdej porze dnia. Jej uniwersalność (tak niezbędna w świątecznym okresie, bowiem nigdy nie wiadomo, na jaką kawę goście mają akurat ochotę) polega jednak na tym, że równie rewelacyjnie smakuje z mlekiem. Nawet duża ilość tego dodatku nie przysłoni wyrazistego aromatu kawy. Dzięki temu z jej smaku będą się mogli cieszyć zarówno miłośnicy espresso, jak i cafe latte. A przecież to właśnie liczy się na rodzinnym, świątecznym spotkaniu – sprawić przyjemność wszystkim przybyłym. Jeśli nadal zastanawiasz się jaka kawa na święta sprawdzi się w Twoim domu, odpowiedź brzmi: Kolumbia Excelso EP Medellin.

Pragniemy skorzystać z okazji i życzyć Ci szczęśliwych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Mamy nadzieję, spędzisz je w towarzystwie rodziny i przyjaciół oraz naszej pysznej kawy Kolumbia Excelso EP Medellin.

Dodaj komentarz