Czyszczenie ekspresu – sposoby, które pomogą Ci o niego zadbać

on

Nie wystarczy zakup znakomitych ziaren kawy, aby cieszyć się wyśmienitym smakiem ulubionego napoju. Równie ważny jest sposób jej przyrządzania, a o walorach kawy z ekspresu nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak już nie każdy wie, jak ważna jest właściwa pielęgnacja urządzenia. Nie tylko wydłuża ona czas jego użytkowania, ale i sprawia, że jakość napoju jest zawsze doskonała!

Jakie produkty są najlepsze dla Twojego ekspresu?

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój ekspres służył Ci przez lata, a robiona przez niego kawa zawsze smakowała wyśmienicie, musisz o niego dbać. Kluczową kwestią jest regularne czyszczenie ekspresu, ponieważ tylko w ten sposób ratujesz urządzenie przed powstaniem trwałych uszkodzeń oraz osadzaniem się zanieczyszczeń, które wpływają niekorzystnie na smak Twojej kawy. Aby mieć pewność, że pielęgnacja ekspresu jest właściwa, musisz używać odpowiednich produktów. Warto postawić na najwyższą jakość, jaką charakteryzują się artykuły amerykańskiej firmy URNEX, które są nie tylko znakomite, ale i niezwykle wydajne.

Zadbany ekspres to jeszcze lepsza kawa!

Twój ekspres może serwować Ci jeszcze smaczniejszą kawę! Wystarczy, że zadbasz o niego i będziesz go regularnie czyścił. Nie musisz przy tym demontować urządzenia. Stosując dostępne w naszej ofercie produkty firmy URNEX, oszczędzasz swój cenny czas! Możesz bez przeszkód oczyścić każdą część ekspresu.

Odkamieniacz

Odkamieniacz do ekspresów Liquid Dezcal to absolutna podstawa pielęgnacji Twojego urządzenia! Pomaga usunąć nawarstwiające się osady, które mogą uszkodzić ekspres i wpłynąć niekorzystnie na walory smakowe kawy. Preparat jest bezpieczny, nietoksyczny, a także wydajny i skuteczny, dlatego możesz stosować go w domu, w pracy, a nawet w restauracjach i kawiarniach.

Czyszczenie modułu zaparzającego

Moduł zaparzający wymaga szczególnie dużo uwagi, ponieważ to właśnie w tym miejscu pozostaje wiele trudnych do usunięcia osadów z kawy. W zależności od Twoich potrzeb i upodobań możesz wybrać preparat do czyszczenia ekspresów Urnex Cafiza w dwóch wariantach – tabletek lub proszku. Oba działają na tej samej zasadzie – oczyszczają cały moduł zaparzający z osadów kawy i jej olejków. Proste w obsłudze preparaty nadają się do wszystkich rodzajów ekspresów.

Czyszczenie dyszy spieniającej mleko

Jeśli lubisz kawę z mlekiem, zapewne często korzystasz z dyszy, która spienia ten dodatek. Płyn do czyszczenia dyszy spieniającej Urnex Rinza pomoże Ci pozbyć się niechcianych resztek i osadów. Uniwersalny charakter tego płynu pozwala na wyczyszczenie dysz w ekspresach oraz automatycznych spieniaczy mleka.

Czyszczenie żaren młynka

Również pielęgnacja żaren młynka ekspresu jest szalenie istotną kwestią, która jest niejednokrotnie pomijana przy oczyszczaniu urządzenia. To trudno dostępne miejsce również narażone jest na powstawanie osadów, które mogą je uszkodzić. Stosowanie tabletek do czyszczenia żaren młynka Urnex Grindz umożliwia pozbycie się niechcianych resztek kawy bez konieczności demontażu urządzenia.

Ogólna pielęgnacja ekspresu

Ściereczki do ekspresu Urnex Cafe Wipz to chyba najbardziej uniwersalna z naszych propozycji. Pomogą one usunąć wszystkie osady z kawy i mleka z Twojego ekspresu. Możesz je ponadto wykorzystać do czyszczenia pojemników na kawę lub blatów. Zastosowanie tego produktu jest bardzo szerokie!
Z Tommy Cafe zadbasz o każdy element Twojego ekspresu. Dzięki wybranym przez nas produktom najwyższej klasy czyszczenie ekspresu staje się niezwykle proste!

Dodaj komentarz